Korábban már arról hírt adtam, hogy dr. Kutron Katalin főügyészségi ügyész a „koronavádlott”, Oláh János volt tábornok védelmét segíti elő alkalmazott ügyvédként, miután a Legfőbb Ügyészség – jogellenesen - kicsinálta. Azt a tábornokot védi, aki börtönből való szabadulása fejében begyógyszerezve, személyiségzavarral küszködve többek között rám is – népmesei elemekkel teletűzdelt – terhelő vallomást tett.
Ebben a katonai büntetőeljárásban az ügyész feladatát a katonai ügyész, valamint a legfőbb ügyész által a katonai büntetőeljárásra kijelölt ügyész láthatja el. Polt Péter legfőbb ügyész eddig ebbe a perbe közvetlenül nem avatkozott be, de felmentő ítéletem miatt a vezetői állományát lehordta a sárga földig. Tegnaptól valami megváltozott. A Legfőbb Ügyészség a vád képviseletét magához vonta.
Két lehetőség van, vagy annyira pocsék munkát végzett eddig Waltner és Mihalik (ami szerintem megállja a helyét), hogy szükségesnek látta a legfőbb ügyész, hogy mankót küldjön nekik egy szakmailag alaposan felkészült ügyész személyében, vagy új irányt vesz a koncepciós vád, amelyet az új ügyész vezényel majd. Mert az ügyészi hierarchikus szervezetben a Polt Péter által kirendelt ügyész a főnök, az biztos! Arra már gondolni sem merek (bár lehet, hogy kellene), hogy politikai utasítással érkezett.
(fotó: nava.hu)
A legfőbb ügyész dr. Beregszászi Gizellát, legfőbb ügyészségi ügyészt delegálta a vádhatóságba. Ettől persze a vád nem lesz megalapozottabb, de annak kimondottan örülök, hogy a legfőbb ügyész közvetlenül rálát a katonai ügyészek munkájára és kiküldöttje jelentései alapján érzékelni fogja a katonai ügyészek nyomozás során elkövetett hivatali bűncselekményeit, a nyomozás koncepciós elemeit, a szakszerűtlen és törvénytelen ügyészi tevékenységet. S főként azt a sovány eredményt, ami a bizonyítási eljárás lezárultával az évszázad korrupciós ügyeként beharangozott Tábornok-perből maradt.
Június elsején, folytatva a korábbi irányvonalat, igyekeztem tanúkkal is bizonyítani, hogy miért képtelenség Oláh Jánosnak a nyomozás során tett gyanúsítotti vallomása.
A pénzzel kitömött viszkis dobozos mesét eddig tanúként cáfolta maga a honvédelmi miniszter és vezető titkárnőm. Most Zámbori Mihály kabinetfőnök, helyettes államtitkár tett vallomást.
„2004 decemberétől lett Fapál úr közigazgatási államtitkár, a kabinetfőnök nem tartozott az alárendeltségébe. Juhász Ferenc miniszter út kategorikusan megtiltotta és szóban jelezte a vezető állomány felé, a vezető állomány pedig a saját alárendeltjei felé azt az utasítást, miszerint nem lehet megajándékozni és megköszönteni. Nem tartom elképzelhetőnek, hogy bárki is végig vonul a folyosón a miniszter úrhoz egy üveg itallal, hiszen a tiltás mindenkire vonatkozott, tehát a közigazgatási államtitkárra és a portásra is.
Az összes vezetői iroda ugyanazon szinten helyezkedett el, ide csak külön kártyával lehetett belépni… az alárendelt állomány időpontot kért időpontot kért a vezetőktől, így juthatott be a zárt részre. Az összes ki- és beléptetés elektronikusan történt, tudomásom szerint videóra is rögzítésre került….nincs tudomásom arról, hogy bárki, köztük Fapál úr pénzt kapott volna.”
Védőm, dr. Csóka Velmira kérdésére a tanú azt is elmondta, hogy az Egyesült Államokat 2001. szeptember 11. napján ért terrortámadások miatt a katonai elhárítás azt javasolta a honvédelmi miniszternek, hogy semmiféle ajándékot ne fogadjon el, ha mégis ilyen érkezik, akkor annak kibontása biztonsági okokból nem történhet meg a minisztérium I. emeletén. A tanú azt is elmondta, hogy Fapál László tudott a tiltásról, mert miniszteri vezetői értekezleten hangzott el. A tanú kijelentette, hogy hivatali időszaka alatt nem volt annak tanúja, hogy Juhász Ferenc honvédelmi miniszter bárkitől ajándékot fogadott volna el.
Tudom, hogy meg nem történt dolgok ellen elég nehéz védekezni. Indítványaimmal igyekeztem bizonyítani, hogy aki a viszkis dobozos teóriát kitalálta és Oláh Jánosnak leírta (vagy szájába adta), az a Honvédelmi Minisztériumba nem tette be a lábát soha, és nem ismerte az akkori viszonyokat sem.
Csak azt nem tudom egyelőre eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek, hogy a Tábornok-perben a vád a legfőbb ügyész kezébe került. Semmi nem marad titokban. Előbb-utóbb minden kiderül.